пятница, 14 сентября 2012 г.

Портфоліо проекту

     Назва проекту 

    Вітчизна – це не хтось і десь.

    Я – теж Вітчизна


     Назва навчальної теми 

      Микола Вороний. “Євшан-зілля”



     Основний і другорядний навчальні предмети

     В ході реалізації проекту використовуються знання учнів з української літератури та історії України княжої доби.


    Вік учнів, клас

   У реалізації даного проекту брали участь учні 6 класів, віком 11-12 років.


    Стислий опис проекту

   Метою проекту було формування в учнів прагнення до самостійної пізнавальної діяльності; розвиток вміння продуктивно вирішувати проблеми, грамотно працювати з інформацією; формування навичок мислення високого рівня; розвиток вміння співпрацювати в групі, ефективно спілкуватися і використовувати отримані знання в реальному житті; сприяння формуванню життєво важливих компетентностей, які допоможуть учням в подальшому самовизначенні і самореалізації.
     Координатором проекту виступав учитель, який перед початком роботи демонстрував свою презентацію  , під час якої учні висловлювали розуміння епіграфу, записували власні асоціації до слова Батьківщина, ознайомлюються і обговорюють Ключове і Тематичні запитання.
     Залежно від здібностей учнів, керівник  об’єднував учнів в 6 груп : біографи, дослідники, літературознавці, історики, літературні критики, фоторепортери, які одержали план роботи над проектом саме своєї групи, а через тиждень звітували про виконання роботи.
    

   План



    Навчальні цілі

    Навчити швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати; використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації; співпрацювати з іншими; приймати виважені рішення під час розв’язання складних проблем.
   Ознайомити учнів з життям і творчістю Миколи Вороного, показати майстерність поета, розкрити літописну основу сюжету поеми «Євшан-зілля»; розвивати в учнів навички ідейно-художнього аналізу поетичного твору; характеризувати образ юнака-половця; навчати співвідносити давноминулі події, описані в поемі, з сучасністю; утверджувати в душах дітей вірність своєму краю, відданість Вітчизні, висловлювати власне розуміння почуття патріотизму.

  Опис оцінювання

  На початку навчального проекту вчитель застосовує такі методи оцінювання, як «Вивчення прикладів робіт учнів», "З-Х-Д"  та «Мозкова атака», щоб  визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, використовуючи як інструменти оцінювання приклади робіт і оцінювання різних учнів, дані тестів, тему обговорення, записану на аркушах паперу, в електронному документі або на дошці.
    Під час роботи над проектом оцінюється діяльність учнів за методами «План проекту»  «Спостерження груп», «Звіти про виконання проекту», для того щоб відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок.
    У кінці проекту  учитель, використовуючи методи «Продукти діяльності»  та «Демонстрація», оцінює наукові  дослідження, презентації та виступи учнів.

   Діяльність учнів

   Проект колективний (переважає групова форма роботи), координатором проекту виступає вчитель. Залежно від здібностей учнів, учитель може визначити репродуктивне чи творче завдання.
    Перед початком роботи над проектом створюємо буклет .
     Клас умовно об’єднується в 6 груп: біографи, дослідники, літературознавці, історики, літературні критики, фоторепортери.
      Кожна група має певний напрям роботи, завдання для досягнення загальної мети.
         Біографам пропонується підготувати цікаві відомості про автора (дитячі роки, роки навчання). Назвати найвідоміші твори Миколи Вороного.
     Історики мають підготувати повідомлення про Україну княжої доби. (Розповідь про
Володимира Мономаха, набіги половців)
     Дослідники - дослідити історичну основу поеми «Євшан-зілля»: літописна легенда про євшан-зілля.
      Літературознавцям необхідно визначити жанр твору, дати визначення поняттям «ліро-епічний твір», «поема». Навести приклади, користуючись додатковою літературою. Вказати жанр твору, аргументувати відповідь.
    Літературні критики мають охарактеризувати образ юнака-половця за планом. Співвіднести давноминулі події, описані в поемі, із сучасністю.
   Фоторепортери - підготувати малюнки (фото), ілюстрації до етапів роботи щодо захисту проекту (портрети М. Вороного, Володимира Мономаха, малюнок юнака-половця, євшан-зілля, Русь-Україна за часів княжої доби)
    Результати своїх досліджень кожна група представляє у вигляді презентацій на заліковій конференції .

   Відомості про автора



   Імя, прізвище                         Лариса Олександрівна Білоусова  
   Фах, навчальний предмет    вчитель української мови та    
                                                  літератури; українська література

   Навчальний заклад                        Харківська гімназія № 46 
                                                              ім. М.В. Ломоносова

  Місто                                                            м. Харків

  Контактні дані                                      billar75@gmail.com

  Відомості про тренінг


  Дати проведення тренінгу      10.09.2012-14.09.2012

  Місце проведення тренінгу     КВНЗ "ХАНО", Пушкінська, 24

  Тренери                               Василенко Юлія Миколаївна


Комментариев нет:

Отправить комментарий